Przedłużone zawieszenie pracy przedszkola

Szanowni Państwo,
w trosce o zdrowie i życie Przedszkolaków oraz ich Rodzin podjęliśmy decyzję o dalszym zawieszeniu pracy Przedszkola.
Aktualnie nie jesteśmy w stanie państwu odpowiedzieć, jak będzie wyglądał powrót dzieci do placówki. Nie ma jeszcze gotowych rozporządzeń, wiec praktycznie nie wiemy, jak mamy funkcjonować.
Dotychczas nie wyjaśniono takich kwestii, jak:
– mała grupa
– separacja dzieci („unikanie organizowania większych skupisk dzieci w jednym pomieszczeniu”)
– obowiązek noszenia maseczek / rękawiczek / kombinezonów w trakcie pobytu
– zwiększony reżim sanitarny
– kolejność i priorytet pobytu w przedszkolu
– zajęcia opiekuńcze w kontekście realizacji podstawy programowej
– jak ma wyglądać postępowanie w razie wykrycia infekcji
– organizacji wydawania i spożywania posiłków

Dopiero gdy pojawią się ostateczne dokumenty, czyli rozporządzenia odpowiednich ministrów oraz wytyczne dotyczące  obostrzeń sanitarnych, jakie placówka będzie musiała spełnić, sytuację przeanalizujemy i podejmiemy decyzję.

Idąc za przykładem Samorządu Miasta Tczewa, który również nie otwiera Przedszkola nr 8, informujemy, że Przedszkole „Jodełka” przedłuża zawieszenie działalności do 24 maja 2020 r.

Sytuacja jest cały czas dynamiczna, jeśli pojawią się jakiekolwiek przesłanki do wcześniejszego wznowienia działalności, będziemy informować Państwa na bieżąco.

Prosimy o zrozumienie i mamy nadzieję, że ta odpowiedzialna decyzja znajdzie Państwa aprobatę. Życzymy dużo zdrowia i pogody ducha. Prosimy o przekazanie pozdrowień Naszym Przedszkolakom, bo my już też nie możemy się doczekać naszej dalszej wspólnej podróży od zabawy do nauki 🙂