Projekty 2016/17

Rok szkolny 2016/2017 będzie rokiem w którym stawiamy na zdrowie!
Rozpoczynamy realizację dwóch projektów dotyczących edukacji
prozdrowotnej:
„Wiem, co jem” oraz „Trochę sportu zamiast tortu„.


WIEM, CO JEM

Wychowanie zdrowotne jest integralną częścią ogólnego wychowania dziecka, zmierzającego do ukształtowania wysokiego poziomu kultury zdrowotnej, wykształcenia właściwych nawyków żywieniowych oraz wzbudzenia pozytywnego zainteresowania spożywanymi produktami.

foodW ramach naszych tegorocznych działań, pragniemy przekazywać dzieciom wiedzę dotyczącą pokarmów i napoi. Będziemy zaciekawiać i uczyć o tym skąd się bierze herbata, jak przygotowywać makaron, ile można zjeść
czekolady:) Przygotujemy ciekawostki i eksperymenty z warzywami i owocami. No ale nie tylko, bo będziemy też smakować i zdobywać doświadczenia kulinarne:) Pragniemy w tym roku zachęcać rodziców i dzieci do opracowywania zdrowych przepisów i ilustrowania ich. Przygotujemy rodzinne warsztaty krojenia, siekania, przyprawiania, gotowania, a może poniesie nas fantazja i będziemy też miesić, wałkować, wyrabiać i piec:) A dlaczego to wszystko?
Bo wierzymy, że zdrowe jedzenie jest smaczne i trzeba przygotować je z sercem 🙂

TROCHĘ SPORTU ZAMIAST TORTU

Ruch jest naturalną potrzebą dziecka. Aktywność fizyczna jest po prostu niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego, motorycznego, społecznego i umysłowego dziecka.

sportW tym roku w ramach promowania zdrowia, pragniemy szczególnie podkreślić istotną rolę wszelkich form ruchu. Będziemy działać wielotorowo. Przede wszystkim poprzez prowadzenie gimnastyki, organizację ćwiczeń, zabaw i zawodów sportowych, ale także poprzez przekazywanie wiadomości o różnych sportach, spotkania ze sportowcami, a może i treningi z nimi:)

Wierzymy, że sport pomaga uzyskać bardzo przydatne w dalszym życiu cechy, takie jak równowaga emocjonalna, odporność na stresy, umiejętność adaptacji do zmieniających się warunków. Przez uprawianie różnych dyscyplin kształtujemy poczucie odpowiedzialności, wytrwałość, uczymy reguł i norm społecznych.

W tym roku odkryjemy wiele sportowych talentów!