Projekty 2017/2018

Nowy rok, nowe wyzwania, nowe pasjonujące projekty. Tym razem postanowiliśmy postawić na promocję otwartości na świat, na drugiego człowieka. Będziemy promować postawę aktywną, rozbudzać ciekawość poznawczą oraz wyobraźnię. Rozpoczynamy dwa projekty:

Kuchnie świata 

Stare przysłowie mówi „przez żołądek do serca”. Chcielibyśmy, aby nasze przedszkolaki zakochały się w różnych krajach 🙂 Wybraliśmy różne kuchnie z całego świata i będziemy  przygotowywać potrawy oraz zajęcia i prezentacje na temat życia i ciekawych miejsc w takich krajach jak Włochy, Hiszpania, Francja, Kuba, Wielka Brytania, Indie, Chiny, Argentyna, Maroko, Stany Zjednoczone. Przedszkolaki będą odkrywać nowe smaki, rozszerzać horyzonty kulinarne i dowiedzą się też o różnorodnych produktach spożywczych i różnych dietach, a także o tym co to jest slow food.

Podróże małe i duże

W ramach naszych tegorocznych działań edukacyjnych, będziemy planować wycieczki, wyjścia i wyprawy dla przedszkolaków. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich, którzy mogą opowiedzieć dzieciom o swoich podróżach, wyprawach i wyjazdach. W ramach promowania edukacji polonistycznej będziemy organizować zajęcia  lub dni z cyklu „Przynieś i opowiedz”. Będą to spotkania i opowiadanie o wspólnych rodzinnych chwilach, zdjęciach czy pamiątkach z podróży. A w ramach edukacji matematycznej dzieci będą mierzyć odległości, szybkość pojazdów, ciężar etc.

Będziemy zachęcać dzieci do odkrywania swoich talentów technicznych. Ponieważ w podróż trzeba udać się jakimś pojazdem,  dzieci będą zapoznawać się z różnymi maszynami, środkami transportu i budować rakiety, łodzie podwodne, rowery, skutery, statki oraz inne pojazdy także własnego autorstwa. Zorganizujemy warsztaty rodzinne i nowy konkurs rodzinny. Chcemy rozwijać umiejętność rozwiązywania problemów technicznych i konstrukcyjnych, przekazywać wiedzę na temat działania pojazdów.

W tym roku będziemy inspirować i wpływać na rozbudzanie talentów przyszłych inżynierów i inżynierek 🙂