Dzień Ziemniaka

22 września obchodziliśmy w Przedszkolu „Dzień Ziemniaka”.
p1230004Kotki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały ziemniaki spośród innych warzyw umieszczonych na tablicy. Własnoręcznie ozdabiały też opaskę pieczątkami z ziemniaka – ależ to była kolorowa frajda 😉 Po tych atrakcjach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek 😉
Zapraszamy do Albumu Kotków.
dscf3693Tygryski
 od rana oglądały ziemniaki w łupinach. Określały ich kolor, kształt i wielkość. Dowiedziały się, skąd pochodzi to warzywo i jakie potrawy możemy z niego zrobić. Największą frajdę sprawiły Tygryskom „ziemniakowe zawody”. Dzieci wykopywały z piaskownicy ukryte ziemniaki, celowały ziemniakami do wiaderek i przenosiły ziemniaka na łyżce. Na koniec bawiły się chustą animacyjną, na której podskakiwały warzywa. A ziemniakowe kukiełki zdobią tygryskową szatnię. Zapraszamy do Albumu Tygrysków.
14423718_10154373976380115_1034677905_oBiedronki z tej okazji wykonały opaski na głowę , dzięki którym każdy z nas zamienił się choć na chwilkę w małego kartofelka. Potem wysłuchały krótkiej opowieści o ziemniaczku, dzięki której dowiedziały się, jak to się stało, że ziemniaczki wylądowały na naszych talerzach :- ). Na koniec dnia Biedronki stworzyły ,,stworki ziemniakorki”, które można podziwiać w naszej galerii prze salą :-). Zapraszamy do Albumu Biedronek.

UnicodeKangurki też miały fajny dzień z ziemniakiem.  Dowiedziały sie, jakie potrawy można z tego warzywa ugotować 😉 Spróbowały tarcia kartofli na placki ziemniaczane, a później zorganizowały ziemniakowe zawody sportowe 😉 Na obiad oczywiście posmakowały utartych przez siebie (i panie kucharki) placków ziemniaczanych.  Zapraszamy do Albumu Kangurków.
img_20160922_095933Sówki świętowały na wiele sposobów.  Dowiedziały się jak rosną ziemniaczki i naprawdę zdziwiły się, że ziemniaki kwitną:) i to jak pięknie. Własnoręcznie zrobiły frytki, a po upieczeniu spałaszowały  je ze smakiem. Razem z Panią Agnieszką i Panią Tereską bawiły się w ogrodzie w różne zabawy: ziemniakowych poszukiwaczy i sportowców. Zapraszamy do Albumu Sówek