Dzień Marchewki

W piątek 5 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się bal z okazji Dnia Marchewki. Wszystkie Sówki ubrane były na pomarańczowo a Panie zadbały o akcenty marchewkowe. Podczas balu dzieci uczestniczyły w konkursach oraz tańczyły do znanych piosenek o warzywach i nie tylko. Nie zabrakło także marchewkowych historii oraz marchewkowych dań 🙂 To był dzień pełen atrakcji. Zapraszamy do Albumu Sówek.

Kangurki rozpoczęły dzień od rozmowy na temat właściwości odżywczych tego warzywa. Dzieci ćwiczyły także swój zmysł dotyku poprzez rozpoznawanie marchewki wśród innych warzyw. W rytm piosenki „Na marchewki urodziny” tańczyliśmy i wesoło podskakiwaliśmy. Braliśmy  udział w zabawach na balu marchewkowym. Przyrządziliśmy również przepyszny sok jabłkowo-marchewkowy, który dzieci wypiły z wielkim smakiem i apetytem. Zapraszamy do Albumu Kangurków.

„Na marchewki urodziny” przybyły wszystkie pomarańczowe Misie z opaskami na głowach 🙂 Były wesołe zabawy, tańce oraz marchewkowy poczęstunek 🙂 Zapraszamy do Albumu Misiów.

U Tygrysków tego dnia także królował kolor pomarańczowy. Na początku rozmawialiśmy na temat, czy warto ją jeść oraz do jakich potraw można ją wykorzystać. Później bawiliśmy się w zabawę „znajdź marchewkę” oraz „marchewka parzy”. Potem króliczek zaprosił nas na zabawy matematyczne z marchewkami. Następnie przyszedł czas na pomarańczowy poczęstunek. Jedliśmy ciasto marchewkowe oraz owoce w kolorze pomarańczowym. Tego dnia odbył się również bal z okazji Dnia marchewki. Były tańce i różne konkurencje🙂Zapraszamy do Albumu Tygrysków.

Biedronki tego dnia także przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Byliśmy na marchewkowym balu, gdzie dzieci brały udział w zabawach sportowych oraz tanecznych. Ten dzień bardzo nam się podobał 🙂 Zapraszamy do Albumu Biedronek.

Zapraszamy także do zdjęć z Balu Marchewkowego.